top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn

HAKKIMDA

Stil, İmaj ve Renk Danışmanı, Kişisel Marka ve İletişim Koçu Meltem Konaklı Çelikkan’ın henüz  Yeditepe Üniversite Mütercim-Tercümanlık bölümünde okurken Sabah Gazetesi’nde dış haberler stajyeri olarak akabinde ise iletişim, etkinlik ve prodüksiyon şirketlerinde koordinatör olarak başladığı çalışma hayatının 12 yılı; Kurumsal İletişim alanında Kurum, Marka, CEO ve Sosyal Sorumluluk İletişimi ekseninde geçti. 

Mezuniyetinin ardından, Petrol Ofisi ve OMV Türkiye gibi şirketlerde görev aldıktan sonra DFDS Türkiye şirketinde iletişim departmanını kurdu ve bu birimin yöneticiliğini üstlendi. Aynı dönemde Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim yüksek lisans programına burs alarak girdi ve yüksek lisansı enstitü birincisi olarak tamamladı. 


Profesyonel İmaj ve Kişisel Marka Olma konusuna olan merakı ise, çalıştığı kurumlardaki kişileri gözlemleyerek başladı. İletişim, imaj ve stilin ancak bir bütün olması halinde işlevinin daha büyük olacağını düşünerek Londra merkezli London College of Style Enstitüsü'nde Stil Danışmanlığı ve İmaj Yönetimi, İleri Düzey Renk Analizi Danışmanlığı ve Renklerin Psikolojisi, Kişisel Marka Algısı ve Yönetimi konularında eğitimler alarak bu alana odaklandı.


Meltem Konaklı Çelikkan, bu alanlarda birçok üniversitede konuşmacı olarak yer aldı ve 2020 yılından bu yana Kişisel Marka Akademisi’nde ilgili alanlarda dersler vermeye başladı.


Stil, imaj, renk ve iletişim konularında danışmanlık vermenin yanı sıra kurum ve kişilere, Kişisel Marka Yaratımında Stil ve İmaj, İlk İzlenim ve İtibar Yönetimi, Profesyonel İmaj Yönetimi, Kurumsal Stil, Renklerin Etkisi ve Kombinleme Sanatı, Moda ve Trendler, Giyim Kültürü ve Giyim Kodları, Verimli Gardırop Yaratımı, İş Kültürü ve Etiket, Etkili İletişim, Etkili Sunum ve Hikaye Anlatımı konularında eğitimler vermektedir.

bottom of page